About us سوالات متداول        
 
 
             

 

 
   
 
 
 
   
   

توزیع عادلانه خودرو با تمهیدات جدید وزارت صمت بازار خودرو روی آرامش را می بیند

   

   

 

   
 

نایب رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی داخلی ایران گفت: بسته ویژه کنترل وضعیت بازار خودرو، می تواند باعث توزیع عادلانه خودرو، حذف دلالان و کاهش قیمت ها شود؛ اگر این بسته ماه های پیش تدوین و ابلاغ شده بود، مردم با قیمت های نجومی خودرو روبرو نمی شدند

 

 

 

     
 

به گزارش سایپانیوز، سید اسماعیل یزدان پناه درباره بسته ویژه کنترل بازار خودرو که بر اساس ۴ محور افزایش تولید، تامین به موقع، کنترل و تکمیل سامانه های نظارتی است، افزود: تمهیدات جدیدی که برای کنترل بازار خودرو اتخاذ شده است می تواند آرامش را به بازار خودرو برگرداند، اما این بسته زمانی اثرگذارتر خواهد شد که خودروسازان و قطعه سازان با سرعت بیشتری به سمت افزایش تولید حرکت کنند.

وی ادامه داد: طی این مدت بازار خودرو با بهم ریختگی زیادی روبرو شد که علت اصلی آن حضور دلالان و واسطه ها در بازار خودرو بود؛ اما این را هم باید قبول کرد که بخشی از التهاب بازار خودرو به خاطر نقدینگی مردم بود.

نایب رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی داخلی ایران تصریح کرد: از آنجا که سرمایه های مردمی سرگردان است و آنها نمی دانند که برای حفظ ارزش پول خود چه کاری انجام دهند، سراغ بورس و خودرو رفته اند، به همین دلیل با وجود شیوع ویروس کرونا و کاهش خرید در تمام کالاها، شاهد این بودیم که صف های طویل برای خرید خودرو شکل گرفت و همین امر سبب شد تا توازن عرضه و تقاضا بهم بریزد.

وی گفت: زمانی که عرضه و تقاضا برای خرید خودرو هماهنگ نباشد، رشد قیمت اتفاق می افتد و در نهایت مردم متضرر می شوند.

یزدان پناه با بیان اینکه بسته ویژه کنترل بازار خودرو گامی مثبت از سوی وزارت صمت است، تاکید کرد: زمانی بازار و صنعت خودرو به شرایطی طبیعی برمی گردد که تمام دستگاه و به خصوص قطعه سازان، مجموعه های دانش بنیان و حتی نهادهای امنیتی در کنار هم قرار بگیرند و سعی کنند کمبود قطعه خودروها را که به خاطر تحریم است را تولید کنند.

وی خاطرنشان کرد: تحریم باعث شد که صنعت خودرو آسیب جدی ببیند اما در عین حال فرصتی شد تا این صنعت و صنایع مرتبط به آن به خودباروی برسند که امکان تولید خودرو بدون وابستگی به شرکت و قطعه سازارن خارجی را دارند.

نایب رئیس کمیسیون بازرگانی اتاق بازرگانی داخلی ایران گفت: یکی از اقداماتی که در راستای کنترل بازار می توان انجام داد، این است که جلوی هر گونه رانت گرفته شود، به نظر می رسد با بسته جدید اعلامی جلوی رانت ها و فسادها  در بازار خودرو گرفته شود.

وی افزود: خروج از گارانتی بعد از سه ماه از خرید خودرو، نداشتن پلاک جاری و فروش فوق العاده و فروش به روش قرعه کشی مواردی هستند که در تنظیم بازار خودرو کمک قابل توجهی خواهد کرد


 

 

     
  منبع خبر : سایپا نیوز  

 

     
     
     
 
ار
 
 

 

 

 

 

     
 
سایت های هم گروه و مرتبط
                 
   
                 
 
 
اطلاعات تماس سامانه های مرتبط دسترسی سریع
     
  آدرس: تهران، خیابان میرداماد، بین خیابان شمس تبریزی و مصدق شمالی (نفت شمالی)، پلاک 209
  22900900 - 23053000 تلفن
  22220612 تلفکس
  1919614575 کد پستی
  info@rayansaipa.com ایمیل

 

شرکت لیزینگ رایان سایپا از سال 1380 فعالیت خود را در زمینه واگذاری اقساطی خودرو به همراه دو شرکت زیرمجموعه بامجوز رسمی از بانک مرکزی به صورت هلدینگ به طور سمی آغاز نمود

بیشتر بدانید

         
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای شرکت لیزینگ رایان سایپا © محفوظ می باشد
Rayan Saipa © 2020 All Rights Reserved